Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Održana prva konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Čapljina

Prva, Konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Čapljina održana je danas u Gradskoj dvorani (zgrada MUP-a) u Čapljini.

Na ovoj prvoj sjednici vijećnici koji su izabrani na mandat od četiri godine dali su svečanu prisegu kojom se obvezuju da će raditi u interesu svojih birača, svoga naroda i u konačnosti u interesu javnog dobra.

Gospodin Zdenko Tomić, tajnik Vijeća podnio je izvješće o izbornim rezultatima istaknuvši kako Gradsko vijeće Čapljina čini 25 vijećnika, a nakon Lokalnih izbora održanih 15. studenog 2020. godine zakonodavnu vlast grada Čapljine predvodit će predstavnici šest političkih opcija.

Koalicija HDZ BiH-HSS osvojila je najveće povjerenje birača s 15 mandata te samim time čini apsolutnu većinu u Vijeću. Mandatari koalicije HDZ BiH-HSS su: Prskalo Ante, Knežević Pero, Raguž Dragan, Marić Stanko, Đurašković Magdalena, Čuljak Nedjeljka, Brajković Miro, Goluža Maja, Antunović Damir, Ilić Mateja, Jovanović Miro, Nikše Kristina, Babić Mario, Andrić Janja i Jurica Mario.

Koalicija Čapljina u Srcu ČNS-HRS ima tri vijećnika, a to su Vasilj Mirko, Previšić Pero i Džalto Ivan.

Opcija Za Čapljinu jednaku za sve osvojila je također tri mandata, u osobama: Jurković Sandro, Vukančić Matej i Čepo Pero.

SDA ima dva vijećnika, a to su: Šejtanić Inel i Veledar Dženis.

SDP će u sljedeće četiri godine u Gradskom vijeću Grada Čapljine predstavljati Šimović Marijo, a i DF će imati vijećnika – Šaldo Ethema.

Nakon svečane prisege u uvodnog izvješća o izbornom rezultatu stekli su se uvjeti za rad, te su se na današnjem dnevnom redu našle i druge točke:

1. Izbor članova Odbora za izbor i imenovanje,
2. Izbor predsjedatelja Gradskog vijeća Čapljina,
3. Izbor zamjenika predsjedatelja Gradskog vijeća,
4. Izbor članova ostalih radnih tijela.

Predsjedavajući Gradskog vijeća koji po zakonu dolazi iz reda Bošnjaka nije izabran.

Odbor za izbor i imenovanje predložio je za zamjenika predsjedatelja G.V. gospodina Peru Kneževića i prijedlog odbora usvojen je većinom glasova.

Odbor za izbor i imenovanja čine:
1. Ante Prskalo – predsjednik
2. Inel Šejtanić – zamjenik predsjednika
3. Maja Goluža – član
4. Damir Antunović – član
5. Miro Brajković – član

Odbor za statutarno – pravna pitanja čine:
1. Magdalena Đurašković – predsjednica
2. Marijo Šimović – zamjenik predsjednice
3. Pero Čepo – član
4. Dragan Raguž – član
5. Mateja Ilić – član.

Odbor za gospodarstvo i razvitak čine:
1. Pero Knežević – predsjednik
2. Maja Goluža – zamjenica predsjednika
3. Marijo Šimović – član
4. Ante Prskalo – član
5. Stanko Marić – član

Odbor za proračun i financije čine:
1. Pero Knežević – predsjednik
2. Damir Antunović – zamjenik predsjednika
3. Inel Šejtanić – član
4. Miro Jovanović- član
5. Mario Jurica – član

Odbor za prostorno planiranje i unapređenje prirodnog okoliša čine:
1. Mateja Ilić – predsjednica
2. Miro Jovanović – zamjenik predsjednika
3. Mario Babić – član
4. Kristina Nikše – član
5. Dženis Veledar

Odbor za ravnopravnost spolova čine:
1. Kristina nikše – predsjednica
2. Janja Andrić – zamjenica predsjednice
3. Sandro Jurković – član
4. Nedjeljka Čuljak – član
5. Miro Brajković – član

 

Back to top