Skip to content Skip to main navigation Skip to footer

Ugovor o subvenciji za prvu stambenu nekretninu potpisalo 43 mladih

U cilju osiguranja što boljih uvjeta za ostanak mladih, gradska vlast Čapljine već godinama provodi brojne projekte. Jedan od njih, a koji je naišao na veliko zanimanje javnosti, je subvencioniranje prve stambene nekretnine za mlade i mlade obitelji.

Danas je upriličeno svečano potpisivanje ugovora, a pravo na subvenciju stambene nekretnine u ovome ciklusu ostvarilo je 43 mladih i mladih obitelji koji su s gradonačelnicom grada Čapljine gđom  Ivom Raguž potpisali ugovor o subvencioniranju stambene nekretnine sa 150,00 KM po kvadratnom metru.

Na samom početku svečanosti nazočnima se obratila gradonačelnica Čapljine gđa Iva Raguž, koja je u konačnici i realizator ovoga projekta.

Istaknula je kako je ovaj projekt jedan u nizu demografskih mjera pomoći mladim ljudima jer upravo ulaganje u mlade ljude glavni je i prioritetni projekt lokalne vlasti.

Koliko lokalna vlast brine o mladim ljudima govori realizacija mnogih projekata koji se odnose na naše najmlađe i na mladež, a ovu demografsku mjeru dosad je iskoristilo više od 300 mladih ljudi.

“Predivno  je vidjeti mlade ljude i mlade obitelji koji su došli ovdje ovakvim lijepim povodom. To je najbolji pokazatelj da se mladi bore, da žele ostati živjeti i raditi upravo na ovom prostoru, gradeći svoju budućnost i zajednicu.”

“Čestitam svima vama na kupnji prve nekretnine i na odluci da ostanete živjeti u Čapljini. Vaša odluka da gradite život ovdje potvrda je da zajedno možemo stvarati Čapljinu kao grad koji će biti primjer drugima, grad ugodan za život, rad i obitelj. Zajedničkim snagama gradimo bolju budućnost za sve nas” – poručila je gradonačelnica Raguž.

Back to top
Skip to content